Seiko Instruments S-1000N43-I4T1U
S-1000N43-I4T1U picture photo
Mfg. Part Number
S-1000N43-I4T1U
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DETECT N-CH 43V SNT-4A
Datasheet Download
S-1000N43-I4T1U.pdf
Availability of S-1000N43-I4T1U
QUANTITY
S-1000N43-I4T1U Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1000N43-I4T1U
Internal Part NumberEIS-S-1000N43-I4T1U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold4.3V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Leads
Supplier Device PackageSNT-4A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1000N43-I4T1U
Related LinksS-1000N, S-1000N43-I4T1U Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1000N43-I4T1U Details Description
Related parts for S-1000N43-I4T1U
6 POSITION PCB CABLE CONNECTOR datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES MO 1W 1M OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
8342-1 CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
RES 887 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
VARISTOR 324V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES 698K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf