Seiko Instruments S-1122B48MC-L9HTFG
S-1122B48MC-L9HTFG picture photo
Mfg. Part Number
S-1122B48MC-L9HTFG
Brief Description
IC REG LDO 4.8V 0.15A SOT23-5
Datasheet Download
S-1122B48MC-L9HTFG.pdf
Availability of S-1122B48MC-L9HTFG
QUANTITY
S-1122B48MC-L9HTFG Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1122B48MC-L9HTFG
Internal Part NumberEIS-S-1122B48MC-L9HTFG
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output4.8V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.19V @ 100mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 6.5V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1122B48MC-L9HTFG
Related LinksS-1122B48, S-1122B48MC-L9HTFG Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1122B48MC-L9HTFG Details Description
Related parts for S-1122B48MC-L9HTFG
FUSE AUTO 40A 32VDC BLADE datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8SO datasheet.pdf
SWITCH DIP 1/2 PITCH datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC 8/10A datasheet.pdf
IC CODEC AFE AUDIO STER 64-CABGA datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT CRIMP datasheet.pdf
LED ASSY RA 5MM 2LVL GRN DIFF datasheet.pdf