Seiko Instruments S-1122B54MC-L9NTFG
S-1122B54MC-L9NTFG picture photo
Mfg. Part Number
S-1122B54MC-L9NTFG
Brief Description
IC REG LDO 5.4V 0.15A SOT23-5
Datasheet Download
S-1122B54MC-L9NTFG.pdf
Availability of S-1122B54MC-L9NTFG
QUANTITY
S-1122B54MC-L9NTFG Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1122B54MC-L9NTFG
Internal Part NumberEIS-S-1122B54MC-L9NTFG
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output5.4V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.19V @ 100mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 6.5V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1122B54MC-L9NTFG
Related LinksS-1122B54, S-1122B54MC-L9NTFG Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1122B54MC-L9NTFG Details Description
Related parts for S-1122B54MC-L9NTFG
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-TX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 20ppm 18pF 70 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 26.7KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 36POS HL LOW P datasheet.pdf