Seiko Instruments S-1131B26UA-N4LTFG
S-1131B26UA-N4LTFG picture photo
Mfg. Part Number
S-1131B26UA-N4LTFG
Brief Description
IC REG LDO 2.6V 0.3A SOT89-3
Datasheet Download
S-1131B26UA-N4LTFG.pdf
Availability of S-1131B26UA-N4LTFG
QUANTITY
S-1131B26UA-N4LTFG Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1131B26UA-N4LTFG
Internal Part NumberEIS-S-1131B26UA-N4LTFG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output2.6V
Current - Output300mA
Voltage - Dropout (Typical)0.25V @ 100mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 6.5V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-243AA
Supplier Device PackageSOT-89-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1131B26UA-N4LTFG
Related LinksS-1131B26, S-1131B26UA-N4LTFG Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1131B26UA-N4LTFG Details Description
Related parts for S-1131B26UA-N4LTFG
SENSOR PRESSURE VAC GAUGE 15PSI datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP EXTRACTOR FOR MULT SERIES datasheet.pdf
IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 50V 20% 1206 datasheet.pdf
IC BUFFER CLK 9OUT 3.3V 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER VERT DUAL 50POS GOLD datasheet.pdf
BRIDGE DIODE 10A 1000V BR-W datasheet.pdf
RES 234K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 24K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
500 TB SPR PLU WF UP datasheet.pdf
OSC TCXO 10.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf