Seiko Instruments S-1131B39UC-N4YTFG
S-1131B39UC-N4YTFG picture photo
Mfg. Part Number
S-1131B39UC-N4YTFG
Brief Description
IC REG LDO 3.9V 0.3A SOT89-5
Datasheet Download
S-1131B39UC-N4YTFG.pdf
Availability of S-1131B39UC-N4YTFG
QUANTITY
S-1131B39UC-N4YTFG Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1131B39UC-N4YTFG
Internal Part NumberEIS-S-1131B39UC-N4YTFG
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.9V
Current - Output300mA
Voltage - Dropout (Typical)0.2V @ 100mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 6.5V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1131B39UC-N4YTFG
Related LinksS-1131B39, S-1131B39UC-N4YTFG Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1131B39UC-N4YTFG Details Description
Related parts for S-1131B39UC-N4YTFG
IC REG BUCK ADJ 0.5A TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
TAPE POLYMER RESIN 254X297MM datasheet.pdf
CHROMALIT SQUARE 90CRI 40X40MM datasheet.pdf
HEAT SHRINK IMCSN 0400 BK 25FT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.5V 120W datasheet.pdf
F02 NOZZLE 8 0X1 5 datasheet.pdf
CONNECTOR 20POS STRT TERM DIN datasheet.pdf
RES SMD 6.04M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf