Seiko Instruments S-1132B35-M5T1G
S-1132B35-M5T1G picture photo
Mfg. Part Number
S-1132B35-M5T1G
Brief Description
IC REG LDO 3.5V 0.3A SOT23-5
Datasheet Download
S-1132B35-M5T1G.pdf
Availability of S-1132B35-M5T1G
QUANTITY
S-1132B35-M5T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1132B35-M5T1G
Internal Part NumberEIS-S-1132B35-M5T1G
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.5V
Current - Output300mA
Voltage - Dropout (Typical)0.1V @ 100mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 6.5V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1132B35-M5T1G
Related LinksS-1132B, S-1132B35-M5T1G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1132B35-M5T1G Details Description
Related parts for S-1132B35-M5T1G
RES 800 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES ZERO OHM 0804 datasheet.pdf
IC CPU SUPERV 16K EE 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 487K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 3A 59 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 5POS datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 317MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 220POS .050 SMD datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
HDR 26POS LP 2 9MM PC R/A datasheet.pdf