Seiko Instruments S-1323B22NB-N8HTFG
S-1323B22NB-N8HTFG picture photo
Mfg. Part Number
S-1323B22NB-N8HTFG
Brief Description
IC REG LDO 2.2V 0.15A SC82AB
Datasheet Download
S-1323B22NB-N8HTFG.pdf
Availability of S-1323B22NB-N8HTFG
QUANTITY
S-1323B22NB-N8HTFG Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1323B22NB-N8HTFG
Internal Part NumberEIS-S-1323B22NB-N8HTFG
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output2.2V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.5V @ 150mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 6.5V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1323B22NB-N8HTFG
Related LinksS-1323B22, S-1323B22NB-N8HTFG Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1323B22NB-N8HTFG Details Description
Related parts for S-1323B22NB-N8HTFG
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
PLUG 5POS 0 DEG GRY/RED 2.7-3.9 datasheet.pdf
MOD SPM 500V 1.5A SPM23-HD datasheet.pdf
RES 42.7K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES CHAS MNT 348 OHM 1% 5W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1W 5V 4SIP datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 280V 35A datasheet.pdf