Seiko Instruments S-1323B25NB-N8KTFG
S-1323B25NB-N8KTFG picture photo
Mfg. Part Number
S-1323B25NB-N8KTFG
Brief Description
IC REG LDO 2.5V 0.15A SC82AB
Datasheet Download
S-1323B25NB-N8KTFG.pdf
Availability of S-1323B25NB-N8KTFG
QUANTITY
S-1323B25NB-N8KTFG Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1323B25NB-N8KTFG
Internal Part NumberEIS-S-1323B25NB-N8KTFG
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output2.5V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.5V @ 150mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 6.5V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1323B25NB-N8KTFG
Related LinksS-1323B25, S-1323B25NB-N8KTFG Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1323B25NB-N8KTFG Details Description
Related parts for S-1323B25NB-N8KTFG
CONN PLUG INLINE 5POS STR SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS STACKNG 15GOLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 100A DPAK datasheet.pdf
LED RED CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SPI/SRL 16TSSOP datasheet.pdf
ADAPTER BOARD FOR AS5165 datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 24POS datasheet.pdf
INSERT FEMALE 64POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 1500W datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf