Seiko Instruments S-1323B45NB-N9ETFG
S-1323B45NB-N9ETFG picture photo
Mfg. Part Number
S-1323B45NB-N9ETFG
Brief Description
IC REG LDO 4.5V 0.15A SC82AB
Datasheet Download
S-1323B45NB-N9ETFG.pdf
Availability of S-1323B45NB-N9ETFG
QUANTITY
S-1323B45NB-N9ETFG Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1323B45NB-N9ETFG
Internal Part NumberEIS-S-1323B45NB-N9ETFG
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output4.5V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.5V @ 150mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 6.5V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1323B45NB-N9ETFG
Related LinksS-1323B45, S-1323B45NB-N9ETFG Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1323B45NB-N9ETFG Details Description
Related parts for S-1323B45NB-N9ETFG
IC D-TYPE POS TRG TRPL 28PLCC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 4A DO201AD datasheet.pdf
CONN HEADER 69POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 48"L X 36"W datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 63V AXIAL datasheet.pdf
PANEL STEEL 18.2X22.2" WHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf