Seiko Instruments S-80840CLUA-B6ZT2G
S-80840CLUA-B6ZT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-80840CLUA-B6ZT2G
Brief Description
IC VOLT DETECTOR 4.0V SOT89-3
Datasheet Download
S-80840CLUA-B6ZT2G.pdf
Availability of S-80840CLUA-B6ZT2G
QUANTITY
S-80840CLUA-B6ZT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-80840CLUA-B6ZT2G
Internal Part NumberEIS-S-80840CLUA-B6ZT2G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold4V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-243AA
Supplier Device PackageSOT-89-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-80840CLUA-B6ZT2G
Related LinksS-80840CL, S-80840CLUA-B6ZT2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-80840CLUA-B6ZT2G Details Description
Related parts for S-80840CLUA-B6ZT2G
WASHER SHOULDER 1/4 NYLON datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SAMPLING 28-PLCC datasheet.pdf
FITTING INS CRNR LD/LDP/CD10 WHT datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 2A SOT666 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 26UH 840MA 200 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf