Seiko Instruments S-812C21AUA-C2BT2G
S-812C21AUA-C2BT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-812C21AUA-C2BT2G
Brief Description
IC REG LDO 2.1V 30MA SOT89-3
Datasheet Download
S-812C21AUA-C2BT2G.pdf
Availability of S-812C21AUA-C2BT2G
QUANTITY
S-812C21AUA-C2BT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-812C21AUA-C2BT2G
Internal Part NumberEIS-S-812C21AUA-C2BT2G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output2.1V
Current - Output30mA
Voltage - Dropout (Typical)0.46V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 16V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-243AA
Supplier Device PackageSOT-89-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-812C21AUA-C2BT2G
Related LinksS-812C21A, S-812C21AUA-C2BT2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-812C21AUA-C2BT2G Details Description
Related parts for S-812C21AUA-C2BT2G
RES SMD 715 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
SENSOR MAGNETIC SPST 6-10AT ALUM datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 112BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 220 OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
DSUB SCKT RR RELEASE CNTCT datasheet.pdf
CAP CER 22PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
DIE ASSY INNERGY 12 AWG datasheet.pdf