Seiko Instruments S-812C22BPI-C4CTFG
S-812C22BPI-C4CTFG picture photo
Mfg. Part Number
S-812C22BPI-C4CTFG
Brief Description
IC REG LDO 2.2V 30MA SNT6A
Datasheet Download
S-812C22BPI-C4CTFG.pdf
Availability of S-812C22BPI-C4CTFG
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
S-812C22BPI-C4CTFG Order Process
Ship out your order
Specifications of S-812C22BPI-C4CTFG
Internal Part NumberEIS-S-812C22BPI-C4CTFG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSNT, HSNT Package Types 06/Nov/2014
Standard Package5,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output2.2V
Current - Output30mA
Voltage - Dropout (Typical)0.46V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 16V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, Flat Leads
Supplier Device PackageSNT-6A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-812C22BPI-C4CTFG
Related LinksS-812C22B, S-812C22BPI-C4CTFG Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-812C22BPI-C4CTFG Details Description
Related parts for S-812C22BPI-C4CTFG
IC OPAMP GP 28MHZ 14SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 1080V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 305MA 1.2 OHM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 261K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 3.8942K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf