Seiko Instruments S-812C31BPI-C4LTFG
S-812C31BPI-C4LTFG picture photo
Mfg. Part Number
S-812C31BPI-C4LTFG
Brief Description
IC REG LDO 3.1V 50MA SNT6A
Datasheet Download
S-812C31BPI-C4LTFG.pdf
Availability of S-812C31BPI-C4LTFG
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
S-812C31BPI-C4LTFG Order Process
Ship out your order
Specifications of S-812C31BPI-C4LTFG
Internal Part NumberEIS-S-812C31BPI-C4LTFG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSNT, HSNT Package Types 06/Nov/2014
Standard Package5,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.1V
Current - Output50mA
Voltage - Dropout (Typical)0.23V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 16V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, Flat Leads
Supplier Device PackageSNT-6A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-812C31BPI-C4LTFG
Related LinksS-812C31B, S-812C31BPI-C4LTFG Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-812C31BPI-C4LTFG Details Description
Related parts for S-812C31BPI-C4LTFG
CAP CER 0.082UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 221 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 8COL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
MOD IR RCVR 38KHZ SIDE VW F FILT datasheet.pdf