Seiko Instruments S-812C32BMC-C4MT2G
S-812C32BMC-C4MT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-812C32BMC-C4MT2G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 3.2V 50MA SOT23-5
Datasheet Download
S-812C32BMC-C4MT2G.pdf
Availability of S-812C32BMC-C4MT2G
QUANTITY
S-812C32BMC-C4MT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-812C32BMC-C4MT2G
Internal Part NumberEIS-S-812C32BMC-C4MT2G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.2V
Current - Output50mA
Voltage - Dropout (Typical)0.23V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 16V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-812C32BMC-C4MT2G
Related LinksS-812C32B, S-812C32BMC-C4MT2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-812C32BMC-C4MT2G Details Description
Related parts for S-812C32BMC-C4MT2G
WIRE PIN P.I.D.G. datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20 UNF 2B 1-5V datasheet.pdf
ANTENNA 2.4GHZ 1/2WAVE RA 5"MMCX datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 119BGA datasheet.pdf
IC CPLD 192MC 7.5NS 128TQFP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 43MM datasheet.pdf
SAFETY MAT 750X250MM datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
CAP TRIM 0.4-2.5PF 500V datasheet.pdf