Seiko Instruments S-812C43BPI-C4XTFU
S-812C43BPI-C4XTFU picture photo
Mfg. Part Number
S-812C43BPI-C4XTFU
Brief Description
IC REG LDO 4.3V 65MA SNT6A
Datasheet Download
S-812C43BPI-C4XTFU.pdf
Availability of S-812C43BPI-C4XTFU
QUANTITY
S-812C43BPI-C4XTFU Order Process
Ship out your order
Specifications of S-812C43BPI-C4XTFU
Internal Part NumberEIS-S-812C43BPI-C4XTFU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output4.3V
Current - Output65mA
Voltage - Dropout (Typical)0.16V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 16V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, Flat Leads
Supplier Device PackageSNT-6A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-812C43BPI-C4XTFU
Related LinksS-812C43B, S-812C43BPI-C4XTFU Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-812C43BPI-C4XTFU Details Description
Related parts for S-812C43BPI-C4XTFU
DIODE GEN PURP 50V 1.5A SMA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
IMPACT BP 3X16 GR/W SN/PB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RF COAX CABLE 18GHZ 50 OHM 60"" datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6-CLCC datasheet.pdf