Seiko Instruments S-812C54BPI-C5ITFG
S-812C54BPI-C5ITFG picture photo
Mfg. Part Number
S-812C54BPI-C5ITFG
Brief Description
IC REG LDO 5.4V 75MA SNT6A
Datasheet Download
S-812C54BPI-C5ITFG.pdf
Availability of S-812C54BPI-C5ITFG
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
S-812C54BPI-C5ITFG Order Process
Ship out your order
Specifications of S-812C54BPI-C5ITFG
Internal Part NumberEIS-S-812C54BPI-C5ITFG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSNT, HSNT Package Types 06/Nov/2014
Standard Package5,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output5.4V
Current - Output75mA
Voltage - Dropout (Typical)0.12V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 16V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, Flat Leads
Supplier Device PackageSNT-6A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-812C54BPI-C5ITFG
Related LinksS-812C54B, S-812C54BPI-C5ITFG Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-812C54BPI-C5ITFG Details Description
Related parts for S-812C54BPI-C5ITFG
CBS LOCKING NYLON 1/2" datasheet.pdf
CORD PATCH BANANA PLUG 4" ORANGE datasheet.pdf
RES SMD 261K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 0.8V 0.5A TO220-3 datasheet.pdf
916.5 MHZ, 10 MW MESH MODULE, SE datasheet.pdf
CA,62.5,12F,OFNP,MPO datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 23.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
PLUG-INSIDE ROLLER PLUNGER SPDT datasheet.pdf
AQH SSR ZERO-CROSS 1.2A datasheet.pdf