Seiko Instruments S-814A23AUC-BCNT2G
S-814A23AUC-BCNT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-814A23AUC-BCNT2G
Brief Description
IC REG LDO 2.3V 0.1A SOT89-5
Datasheet Download
S-814A23AUC-BCNT2G.pdf
Availability of S-814A23AUC-BCNT2G
QUANTITY
S-814A23AUC-BCNT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-814A23AUC-BCNT2G
Internal Part NumberEIS-S-814A23AUC-BCNT2G
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output2.3V
Current - Output100mA
Voltage - Dropout (Typical)0.51V @ 60mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-89-5/6
Supplier Device PackageSOT-89-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-814A23AUC-BCNT2G
Related LinksS-814A23A, S-814A23AUC-BCNT2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-814A23AUC-BCNT2G Details Description
Related parts for S-814A23AUC-BCNT2G
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 4.7A 18.3 MOHM TH datasheet.pdf
IDC CABLE - HSR40H/AE40G/HPL40H datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.8V 0.6A SYNC 6SON datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ TRPL SYNC 20QFN datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V 10% BX 1206 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf