Seiko Instruments S-814A44AUC-BDIT2G
S-814A44AUC-BDIT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-814A44AUC-BDIT2G
Brief Description
IC REG LDO 4.4V 135MA SOT89-5
Datasheet Download
S-814A44AUC-BDIT2G.pdf
Availability of S-814A44AUC-BDIT2G
QUANTITY
S-814A44AUC-BDIT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-814A44AUC-BDIT2G
Internal Part NumberEIS-S-814A44AUC-BDIT2G
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output4.4V
Current - Output135mA
Voltage - Dropout (Typical)0.2V @ 60mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-89-5/6
Supplier Device PackageSOT-89-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-814A44AUC-BDIT2G
Related LinksS-814A44A, S-814A44AUC-BDIT2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-814A44AUC-BDIT2G Details Description
Related parts for S-814A44AUC-BDIT2G
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
ADAPTER SHELL 16 - HEAT SHRINK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
IC FPGA 490 I/O 1156BGA datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN HDR 28POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
381 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
1000UF 25V 16X16X16 MM 125C 5000 datasheet.pdf