Seiko Instruments S-817A12ANB-CUBT2G
S-817A12ANB-CUBT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-817A12ANB-CUBT2G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 1.2V 20MA SC82AB
Datasheet Download
S-817A12ANB-CUBT2G.pdf
Availability of S-817A12ANB-CUBT2G
QUANTITY
S-817A12ANB-CUBT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-817A12ANB-CUBT2G
Internal Part NumberEIS-S-817A12ANB-CUBT2G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output1.2V
Current - Output20mA
Voltage - Dropout (Typical)0.92V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-82AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-817A12ANB-CUBT2G
Related LinksS-817A12A, S-817A12ANB-CUBT2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-817A12ANB-CUBT2G Details Description
Related parts for S-817A12ANB-CUBT2G
FUSE SLO CLASS CC .125A 600 VAC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A SMA datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 250V datasheet.pdf
SCREWDRIVER PHILLIPS #0 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 3.94MM datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS INLINE SKT datasheet.pdf