Seiko Instruments S-817A13ANB-CUCT2G
S-817A13ANB-CUCT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-817A13ANB-CUCT2G
Brief Description
IC REG LDO 1.3V 20MA SC82AB
Datasheet Download
S-817A13ANB-CUCT2G.pdf
Availability of S-817A13ANB-CUCT2G
QUANTITY
S-817A13ANB-CUCT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-817A13ANB-CUCT2G
Internal Part NumberEIS-S-817A13ANB-CUCT2G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output1.3V
Current - Output20mA
Voltage - Dropout (Typical)0.92V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-82AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-817A13ANB-CUCT2G
Related LinksS-817A13A, S-817A13ANB-CUCT2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-817A13ANB-CUCT2G Details Description
Related parts for S-817A13ANB-CUCT2G
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 115V datasheet.pdf
IC OPAMP TRANSIMP DIESALE datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/3.3V 1A 28HTSSOP datasheet.pdf
RES 243K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE A 30 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
VARISTOR 780V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
MINI TY C MALE C/W PREMATE CON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CABLE 16 COND 1MM GRY 30M SF datasheet.pdf