Seiko Instruments S-817A29APF-CUSTFG
S-817A29APF-CUSTFG picture photo
Mfg. Part Number
S-817A29APF-CUSTFG
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 2.9V 35MA SNT4A
Datasheet Download
S-817A29APF-CUSTFG.pdf
Availability of S-817A29APF-CUSTFG
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
S-817A29APF-CUSTFG Order Process
Ship out your order
Specifications of S-817A29APF-CUSTFG
Internal Part NumberEIS-S-817A29APF-CUSTFG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSNT, HSNT Package Types 06/Nov/2014
Standard Package5,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output2.9V
Current - Output35mA
Voltage - Dropout (Typical)0.31V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Leads
Supplier Device PackageSNT-4A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-817A29APF-CUSTFG
Related LinksS-817A29A, S-817A29APF-CUSTFG Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-817A29APF-CUSTFG Details Description
Related parts for S-817A29APF-CUSTFG
RES SMD 287K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 510 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS 1MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC PLL FREQ SYNTH W/VCO 36-LLP datasheet.pdf
POT JOYSTICK 20K OHM W/SWITCH datasheet.pdf
RES 10.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.15M OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
PAC-QTUM-RV24-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A datasheet.pdf