Seiko Instruments S-817A32APF-CUVTFG
S-817A32APF-CUVTFG picture photo
Mfg. Part Number
S-817A32APF-CUVTFG
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 3.2V 50MA SNT4A
Datasheet Download
S-817A32APF-CUVTFG.pdf
Availability of S-817A32APF-CUVTFG
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
S-817A32APF-CUVTFG Order Process
Ship out your order
Specifications of S-817A32APF-CUVTFG
Internal Part NumberEIS-S-817A32APF-CUVTFG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSNT, HSNT Package Types 06/Nov/2014
Standard Package5,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.2V
Current - Output50mA
Voltage - Dropout (Typical)0.25V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Leads
Supplier Device PackageSNT-4A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-817A32APF-CUVTFG
Related LinksS-817A32A, S-817A32APF-CUVTFG Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-817A32APF-CUVTFG Details Description
Related parts for S-817A32APF-CUVTFG
TRANS PNP 25V 0.5A TO92 datasheet.pdf
RES SMD 8.87KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 1.93K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 560 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 25POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf