Seiko Instruments S-817A57APF-CVUTFU
S-817A57APF-CVUTFU picture photo
Mfg. Part Number
S-817A57APF-CVUTFU
Brief Description
IC REG LDO 5.7V 75MA SNT4A
Datasheet Download
S-817A57APF-CVUTFU.pdf
Availability of S-817A57APF-CVUTFU
QUANTITY
S-817A57APF-CVUTFU Order Process
Ship out your order
Specifications of S-817A57APF-CVUTFU
Internal Part NumberEIS-S-817A57APF-CVUTFU
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output5.7V
Current - Output75mA
Voltage - Dropout (Typical)0.15V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-817A57APF-CVUTFU
Related LinksS-817A57A, S-817A57APF-CVUTFU Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-817A57APF-CVUTFU Details Description
Related parts for S-817A57APF-CVUTFU
IC DAC 14BIT MULT W/BUFF 20PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 6.8PF 10V 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 250V C0G RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER DL R/A TIN 52POS datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO221AC datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 16V X5R 0402 datasheet.pdf