Seiko Instruments S-817B23AUA-CWMT2G
S-817B23AUA-CWMT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-817B23AUA-CWMT2G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 2.3V 35MA SOT89-3
Datasheet Download
S-817B23AUA-CWMT2G.pdf
Availability of S-817B23AUA-CWMT2G
QUANTITY
S-817B23AUA-CWMT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-817B23AUA-CWMT2G
Internal Part NumberEIS-S-817B23AUA-CWMT2G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output2.3V
Current - Output35mA
Voltage - Dropout (Typical)0.4V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-243AA
Supplier Device PackageSOT-89-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-817B23AUA-CWMT2G
Related LinksS-817B23A, S-817B23AUA-CWMT2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-817B23AUA-CWMT2G Details Description
Related parts for S-817B23AUA-CWMT2G
TVS DIODE 90VWM 146VC SMB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" WW datasheet.pdf
CONN RECEPT 2MM 95POS R/A datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 1KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
SC 3.81/17/180G 3.2SN BK BX datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.6-5V 60W datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
M804 6C 4#23 2#20 SKT PLUG OM datasheet.pdf
22UF 350V 16X38 85C AXI datasheet.pdf