Seiko Instruments S-817B25AUA-CWOT2G
S-817B25AUA-CWOT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-817B25AUA-CWOT2G
Brief Description
IC REG LDO 2.5V 35MA SOT89-3
Datasheet Download
S-817B25AUA-CWOT2G.pdf
Availability of S-817B25AUA-CWOT2G
QUANTITY
S-817B25AUA-CWOT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-817B25AUA-CWOT2G
Internal Part NumberEIS-S-817B25AUA-CWOT2G
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output2.5V
Current - Output35mA
Voltage - Dropout (Typical)0.31V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-817B25AUA-CWOT2G
Related LinksS-817B25A, S-817B25AUA-CWOT2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-817B25AUA-CWOT2G Details Description
Related parts for S-817B25AUA-CWOT2G
JUMPER-H1507TR/A3049S/H1507TR 4" datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 36-SSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.81MHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 46POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 500V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 35A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf