Seiko Instruments S-817B26AMC-CWPT2G
S-817B26AMC-CWPT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-817B26AMC-CWPT2G
Brief Description
IC REG LDO 2.6V 35MA SOT23-5
Datasheet Download
S-817B26AMC-CWPT2G.pdf
Availability of S-817B26AMC-CWPT2G
QUANTITY
S-817B26AMC-CWPT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-817B26AMC-CWPT2G
Internal Part NumberEIS-S-817B26AMC-CWPT2G
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output2.6V
Current - Output35mA
Voltage - Dropout (Typical)0.31V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-817B26AMC-CWPT2G
Related LinksS-817B26A, S-817B26AMC-CWPT2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-817B26AMC-CWPT2G Details Description
Related parts for S-817B26AMC-CWPT2G
FUSE GLASS 2A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN FMALE M8 4POS R/A 2M CABLE datasheet.pdf
040 MK-I 2P PLUG HSG datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 3/64-48" BLACK datasheet.pdf
STRAP, HOOK & LOOP, BLACK datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 90A TO252 datasheet.pdf