Seiko Instruments S-817B43AUA-CXGT2G
S-817B43AUA-CXGT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-817B43AUA-CXGT2G
Brief Description
IC REG LDO 4.3V 65MA SOT89-3
Datasheet Download
S-817B43AUA-CXGT2G.pdf
Availability of S-817B43AUA-CXGT2G
QUANTITY
S-817B43AUA-CXGT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-817B43AUA-CXGT2G
Internal Part NumberEIS-S-817B43AUA-CXGT2G
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output4.3V
Current - Output65mA
Voltage - Dropout (Typical)0.19V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-817B43AUA-CXGT2G
Related LinksS-817B43A, S-817B43AUA-CXGT2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-817B43AUA-CXGT2G Details Description
Related parts for S-817B43AUA-CXGT2G
CAP FILM 0.015UF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
LED PNL MT 9MM 6V CHROME GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 270MA 340 MOHM datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
CONN MAG-MATE 30AWG TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 1.74K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.02K OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 8POS SMT 6MM datasheet.pdf