Seiko Instruments S-817B46AMC-CXJT2G
S-817B46AMC-CXJT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-817B46AMC-CXJT2G
Brief Description
IC REG LDO 4.6V 65MA SOT23-5
Datasheet Download
S-817B46AMC-CXJT2G.pdf
Availability of S-817B46AMC-CXJT2G
QUANTITY
S-817B46AMC-CXJT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-817B46AMC-CXJT2G
Internal Part NumberEIS-S-817B46AMC-CXJT2G
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output4.6V
Current - Output65mA
Voltage - Dropout (Typical)0.18V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-817B46AMC-CXJT2G
Related LinksS-817B46A, S-817B46AMC-CXJT2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-817B46AMC-CXJT2G Details Description
Related parts for S-817B46AMC-CXJT2G
PVC TUBING .047 INCH DIA CLEAR datasheet.pdf
PANEL FRONT 26.2X19X0.13" NAT datasheet.pdf
INSERT MALE 108POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
IC REDRIVER I2C HOTSWAP 8TSSOP datasheet.pdf
KIT PROFESSIONAL DEVELOPER 8051 datasheet.pdf
RES 1.27M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO-219AB datasheet.pdf
CAP CER 68PF 440VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf