Seiko Instruments S-817B54AUA-CXRT2G
S-817B54AUA-CXRT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-817B54AUA-CXRT2G
Brief Description
IC REG LDO 5.4V 75MA SOT89-3
Datasheet Download
S-817B54AUA-CXRT2G.pdf
Availability of S-817B54AUA-CXRT2G
QUANTITY
S-817B54AUA-CXRT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-817B54AUA-CXRT2G
Internal Part NumberEIS-S-817B54AUA-CXRT2G
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output5.4V
Current - Output75mA
Voltage - Dropout (Typical)0.16V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-817B54AUA-CXRT2G
Related LinksS-817B54A, S-817B54AUA-CXRT2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-817B54AUA-CXRT2G Details Description
Related parts for S-817B54AUA-CXRT2G
VARISTOR 297V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
CAP CER 2000PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT BWR 28POS datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 420MA 590 MOHM datasheet.pdf