Seiko Instruments S-817B57AMC-CXUT2G
S-817B57AMC-CXUT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-817B57AMC-CXUT2G
Brief Description
IC REG LDO 5.7V 75MA SOT23-5
Datasheet Download
S-817B57AMC-CXUT2G.pdf
Availability of S-817B57AMC-CXUT2G
QUANTITY
S-817B57AMC-CXUT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-817B57AMC-CXUT2G
Internal Part NumberEIS-S-817B57AMC-CXUT2G
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output5.7V
Current - Output75mA
Voltage - Dropout (Typical)0.15V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-817B57AMC-CXUT2G
Related LinksS-817B57A, S-817B57AMC-CXUT2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-817B57AMC-CXUT2G Details Description
Related parts for S-817B57AMC-CXUT2G
CAP CER 91PF 1.5KV NP0 1206 datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 16SOIC datasheet.pdf
FLAME RETARDANT 1/2" BLACK 75' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1AWG WHITE 500' datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D2PAK datasheet.pdf