Seiko Instruments S-817B57AUA-CXUT2G
S-817B57AUA-CXUT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-817B57AUA-CXUT2G
Brief Description
IC REG LDO 5.7V 75MA SOT89-3
Datasheet Download
S-817B57AUA-CXUT2G.pdf
Availability of S-817B57AUA-CXUT2G
QUANTITY
S-817B57AUA-CXUT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-817B57AUA-CXUT2G
Internal Part NumberEIS-S-817B57AUA-CXUT2G
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output5.7V
Current - Output75mA
Voltage - Dropout (Typical)0.15V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-817B57AUA-CXUT2G
Related LinksS-817B57A, S-817B57AUA-CXUT2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-817B57AUA-CXUT2G Details Description
Related parts for S-817B57AUA-CXUT2G
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 6A datasheet.pdf
FUSE 315MA 125V TELCM 18.8MM PCB datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
BOARD EVAL LM5072, DP83848I datasheet.pdf
CONTACT SOCKET CRIMP 2AWG SILVER datasheet.pdf
RES 910 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 25COND 20AWG SLATE 100' datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 4F 1.4V SNAP datasheet.pdf