Seiko Instruments S-818A33AMC-BGNT2G
S-818A33AMC-BGNT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-818A33AMC-BGNT2G
Brief Description
IC REG LDO 3.3V 0.2A SOT23-5
Datasheet Download
S-818A33AMC-BGNT2G.pdf
Availability of S-818A33AMC-BGNT2G
QUANTITY
S-818A33AMC-BGNT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-818A33AMC-BGNT2G
Internal Part NumberEIS-S-818A33AMC-BGNT2G
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.3V
Current - Output200mA
Voltage - Dropout (Typical)0.3V @ 60mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-818A33AMC-BGNT2G
Related LinksS-818A33A, S-818A33AMC-BGNT2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-818A33AMC-BGNT2G Details Description
Related parts for S-818A33AMC-BGNT2G
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RECEPT 120POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
IC SERIAL RTC LP W/I2C 56-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 7.87 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.34K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL R-R 8-UMAX datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
508 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
D-PTB 2 5-PE/L/L datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A 10DFN datasheet.pdf