Seiko Instruments S-8521A32MC-AXRT2G
S-8521A32MC-AXRT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-8521A32MC-AXRT2G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Controllers
Brief Description
IC REG CTRLR BUCK PWM SOT23-5
Datasheet Download
S-8521A32MC-AXRT2G.pdf
Availability of S-8521A32MC-AXRT2G
QUANTITY
S-8521A32MC-AXRT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-8521A32MC-AXRT2G
Internal Part NumberEIS-S-8521A32MC-AXRT2G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Controllers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Outputs1
Frequency - Max216kHz
Duty Cycle100%
Voltage - Supply2.5 V ~ 10 V
BuckYes
BoostNo
FlybackNo
InvertingNo
DoublerNo
DividerNo
CukNo
IsolatedNo
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-8521A32MC-AXRT2G
Related LinksS-8521A32, S-8521A32MC-AXRT2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-8521A32MC-AXRT2G Details Description
Related parts for S-8521A32MC-AXRT2G
CONN HDR 14POS STR DUAL .163 AU datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFF20G/AF20/AFF20G datasheet.pdf
CAP CER 470PF 630V NP0 1812 datasheet.pdf
CONN SOCKET PLCC 32POS GOLD datasheet.pdf
OPTOISO 4.42KV TRANS 6DIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 328.125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
BAR LIGHT WHITE 278X34MM datasheet.pdf
POWER FLICKER TIMER 4 FORM C datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf