Seiko Instruments S-L2980A33PN-TF-G
S-L2980A33PN-TF-G picture photo
Mfg. Part Number
S-L2980A33PN-TF-G
Brief Description
IC REG LDO 3.3V 0.15A 5SON
Datasheet Download
S-L2980A33PN-TF-G.pdf
Availability of S-L2980A33PN-TF-G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
S-L2980A33PN-TF-G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-L2980A33PN-TF-G
Internal Part NumberEIS-S-L2980A33PN-TF-G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.3V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.11V @ 50mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case5-SON
Supplier Device Package5-SON
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-L2980A33PN-TF-G
Related LinksS-L2980A, S-L2980A33PN-TF-G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-L2980A33PN-TF-G Details Description
Related parts for S-L2980A33PN-TF-G
BREADBOARD W/140PC WIRE/GND POST datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 36POS datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 368MA 2.5 OHM SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 2.2K OHM 10SIP datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY 250V 15A SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
ANTI-VIBRATE GROMMET datasheet.pdf
RES 267K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf