Murata Electronics North America GRM31A5C2J330JW01D
GRM31A5C2J330JW01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM31A5C2J330JW01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 630V NP0 1206
Datasheet Download
GRM31A5C2J330JW01D.pdf
Availability of GRM31A5C2J330JW01D
QUANTITY
GRM31A5C2J330JW01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31A5C2J330JW01D
Internal Part NumberEIS-GRM31A5C2J330JW01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31A5C2J330JW01D
Related LinksGRM31A5C2, GRM31A5C2J330JW01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31A5C2J330JW01D Details Description
Related parts for GRM31A5C2J330JW01D
POWER ENTRY MOD W/FILTER 10A 1PL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS W/SKT BOX datasheet.pdf
ETHERNET SWITCH 7TP RJ45 1FO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
VARISTOR 420V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
PAC-S300-RV24 CBL ASSY datasheet.pdf
XCEDE RGHT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A 8HTSOP datasheet.pdf