Vishay/Sprague M39003/09-4054H
M39003/09-4054H picture photo
Mfg. Part Number
M39003/09-4054H
Brief Description
CAP TANT 22UF 10% 35V AXIAL
Datasheet Download
M39003/09-4054H.pdf
Availability of M39003/09-4054H
QUANTITY
M39003/09-4054H Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/09-4054H
Internal Part NumberEIS-M39003/09-4054H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/9, CSR21
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)160 mOhm
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
FeaturesMilitary
Failure RateD (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/09-4054H
Related LinksM39003/, M39003/09-4054H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/09-4054H Details Description
Related parts for M39003/09-4054H
FIXED IND 18UH 5MA 900 MOHM SMD datasheet.pdf
IC DAC 16-BIT V-OUT 8-SOIC datasheet.pdf
EMITTER IR 890NM 100MA T 1 3/4 datasheet.pdf