Seiko Instruments S-L2980A44MC-TF-G
S-L2980A44MC-TF-G picture photo
Mfg. Part Number
S-L2980A44MC-TF-G
Brief Description
IC REG LDO 4.4V 0.15A SOT23-5
Datasheet Download
S-L2980A44MC-TF-G.pdf
Availability of S-L2980A44MC-TF-G
QUANTITY
S-L2980A44MC-TF-G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-L2980A44MC-TF-G
Internal Part NumberEIS-S-L2980A44MC-TF-G
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output4.4V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.11V @ 50mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-L2980A44MC-TF-G
Related LinksS-L2980A, S-L2980A44MC-TF-G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-L2980A44MC-TF-G Details Description
Related parts for S-L2980A44MC-TF-G
MOSFET N-CH 55V 75A D2PAK datasheet.pdf
IDC CABLE - HSR14H/AE14G/HSR14H datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC 6-PLEX datasheet.pdf
RECEPTACLE REMOTE 125V/15A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
500 TB PLG SKT RA TMT datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5.1V 128W datasheet.pdf