Vishay/Dale RWR80S3400FSS73
RWR80S3400FSS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S3400FSS73
Brief Description
RES 340 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S3400FSS73.pdf
Availability of RWR80S3400FSS73
QUANTITY
RWR80S3400FSS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S3400FSS73
Internal Part NumberEIS-RWR80S3400FSS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)340
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S3400FSS73
Related LinksRWR80S3, RWR80S3400FSS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S3400FSS73 Details Description
Related parts for RWR80S3400FSS73
DC/DC CONVERTER 3.6-5.5V 30W datasheet.pdf
FUSE RENEWABLE CLASS H 4A 600V datasheet.pdf
MODULE ZIGBEE W/PAD ANT CONN datasheet.pdf
IC PWR SUPP 2A W/FET SSOP-A16 datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR SLW 75 MM datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB datasheet.pdf
500 TB PLU PLU SOLID datasheet.pdf
CAP FILM 36UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf