Seiko Instruments S-L2980A44PN-TF-G
S-L2980A44PN-TF-G picture photo
Mfg. Part Number
S-L2980A44PN-TF-G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 4.4V 0.15A 5SON
Datasheet Download
S-L2980A44PN-TF-G.pdf
Availability of S-L2980A44PN-TF-G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
S-L2980A44PN-TF-G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-L2980A44PN-TF-G
Internal Part NumberEIS-S-L2980A44PN-TF-G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output4.4V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.11V @ 50mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case5-SON
Supplier Device Package5-SON
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-L2980A44PN-TF-G
Related LinksS-L2980A, S-L2980A44PN-TF-G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-L2980A44PN-TF-G Details Description
Related parts for S-L2980A44PN-TF-G
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 8DIP datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CNTRL LIQ LEV 120/240VAC DINRAIL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4.5V 10UA datasheet.pdf