Seiko Instruments S-L2980A46PN-TF-G
S-L2980A46PN-TF-G picture photo
Mfg. Part Number
S-L2980A46PN-TF-G
Brief Description
IC REG LDO 4.6V 0.15A 5SON
Datasheet Download
S-L2980A46PN-TF-G.pdf
Availability of S-L2980A46PN-TF-G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
S-L2980A46PN-TF-G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-L2980A46PN-TF-G
Internal Part NumberEIS-S-L2980A46PN-TF-G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output4.6V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.11V @ 50mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case5-SON
Supplier Device Package5-SON
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-L2980A46PN-TF-G
Related LinksS-L2980A, S-L2980A46PN-TF-G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-L2980A46PN-TF-G Details Description
Related parts for S-L2980A46PN-TF-G
IC DAC 10BIT OCTAL SRL 24-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8SO datasheet.pdf
RES SMD 78.7K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD CALIB 16-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 408VWM 658VC DO204AC datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W +/-24VOUT SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf