Seiko Instruments S-L2985B15-H4T1
S-L2985B15-H4T1 picture photo
Mfg. Part Number
S-L2985B15-H4T1
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 1.5V 0.15A WLP4B
Datasheet Download
S-L2985B15-H4T1.pdf
Availability of S-L2985B15-H4T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
S-L2985B15-H4T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of S-L2985B15-H4T1
Internal Part NumberEIS-S-L2985B15-H4T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLS‐L2985 Series 21/Jun/2012
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output1.5V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.32V @ 100mA
Number of Regulators1
Voltage - Input2 V ~ 6.5 V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-UFBGA, WLCSP
Supplier Device PackageWLP-4B
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-L2985B15-H4T1
Related LinksS-L2985, S-L2985B15-H4T1 Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-L2985B15-H4T1 Details Description
Related parts for S-L2985B15-H4T1
SSD 176GB SCSI datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC LI-ION/LI-POLY CTRLR 10-DFN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC PWR SUPPLY 28QSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .05" 4POS T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf