Seiko Instruments S-T111B26MC-OGLTFG
S-T111B26MC-OGLTFG picture photo
Mfg. Part Number
S-T111B26MC-OGLTFG
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 2.6V 0.15A SOT23-5
Datasheet Download
S-T111B26MC-OGLTFG.pdf
Availability of S-T111B26MC-OGLTFG
QUANTITY
S-T111B26MC-OGLTFG Order Process
Ship out your order
Specifications of S-T111B26MC-OGLTFG
Internal Part NumberEIS-S-T111B26MC-OGLTFG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output2.6V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.2V @ 100mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 6.5V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-T111B26MC-OGLTFG
Related LinksS-T111B26, S-T111B26MC-OGLTFG Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-T111B26MC-OGLTFG Details Description
Related parts for S-T111B26MC-OGLTFG
RELAY SSR AC 10A 140VAC PNL MNT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:9 500MHZ 32TQFP datasheet.pdf
IC AUDIO PROC DIGTAL 3D 38-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 47 OHM 5% 1500W datasheet.pdf
CONN RECEPT 1.25MM 15POS datasheet.pdf
IC REG LDO 0.9V 1A 8LFCSP datasheet.pdf