API Delevan S0402-10NF2B
S0402-10NF2B picture photo
Mfg. Part Number
S0402-10NF2B
Brief Description
FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM
Datasheet Download
S0402-10NF2B.pdf
Availability of S0402-10NF2B
QUANTITY
S0402-10NF2B Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-10NF2B
Internal Part NumberEIS-S0402-10NF2B
Material - CoreAlumina
Inductance10nH
Tolerance±1%
Current Rating475mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)210 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3.9GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-10NF2B
Related LinksS0402-, S0402-10NF2B Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-10NF2B Details Description
Related parts for S0402-10NF2B
IC OPAMP GP 4.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC AMP POST 5V/3.3V HS 10-MSOP datasheet.pdf
IC 4.375V TO92-3 datasheet.pdf
SWITCH CROSS ROLL PLNGR SPDT 15A datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf