API Delevan S0402-10NH1B
S0402-10NH1B picture photo
Mfg. Part Number
S0402-10NH1B
Brief Description
FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM
Datasheet Download
S0402-10NH1B.pdf
Availability of S0402-10NH1B
QUANTITY
S0402-10NH1B Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-10NH1B
Internal Part NumberEIS-S0402-10NH1B
Material - CoreAlumina
Inductance10nH
Tolerance±3%
Current Rating475mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)210 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3.9GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-10NH1B
Related LinksS0402-, S0402-10NH1B Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-10NH1B Details Description
Related parts for S0402-10NH1B
RES SMD 4.02K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS 1/4NPT 5V datasheet.pdf
IC CPLD 8MC 15NS 20PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf