API Delevan S0402-12NF3E
S0402-12NF3E picture photo
Mfg. Part Number
S0402-12NF3E
Brief Description
FIXED IND 12NH 475MA 220 MOHM
Datasheet Download
S0402-12NF3E.pdf
Availability of S0402-12NF3E
QUANTITY
S0402-12NF3E Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-12NF3E
Internal Part NumberEIS-S0402-12NF3E
Material - CoreAlumina
Inductance12nH
Tolerance±1%
Current Rating475mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq21 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3.6GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-12NF3E
Related LinksS0402-, S0402-12NF3E Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-12NF3E Details Description
Related parts for S0402-12NF3E
RES 7.5K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
JUMPER-H1505TR/A3048G/X 6" datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 0.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 1MM T/H datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RECEPTACLE POTTED W/ B CODED 0.5 datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
M12 X 1.0 ANGLED PLUG PIGT SHLD datasheet.pdf
CAP FILM 3UF 10% 400V RADIAL datasheet.pdf