API Delevan S0402-12NH2B
S0402-12NH2B picture photo
Mfg. Part Number
S0402-12NH2B
Brief Description
FIXED IND 12NH 475MA 220 MOHM
Datasheet Download
S0402-12NH2B.pdf
Availability of S0402-12NH2B
QUANTITY
S0402-12NH2B Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-12NH2B
Internal Part NumberEIS-S0402-12NH2B
Material - CoreAlumina
Inductance12nH
Tolerance±3%
Current Rating475mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq21 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3.6GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-12NH2B
Related LinksS0402-, S0402-12NH2B Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-12NH2B Details Description
Related parts for S0402-12NH2B
PCM W/CRYSTAL NV SRAM SNAP-ON datasheet.pdf
DOOR STEEL 34.75X19.33" BE/GY datasheet.pdf
CAP MICA 1800PF 2% 100V 2220 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW SMINI3 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 7.62MM datasheet.pdf
IC FPGA 177 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V 10% BX 0805 datasheet.pdf
EMITTER IR 850NM 500MA TO-39 datasheet.pdf