API Delevan S0402-22NF3B
S0402-22NF3B picture photo
Mfg. Part Number
S0402-22NF3B
Brief Description
FIXED IND 22NH 400MA 350 MOHM
Datasheet Download
S0402-22NF3B.pdf
Availability of S0402-22NF3B
QUANTITY
S0402-22NF3B Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-22NF3B
Internal Part NumberEIS-S0402-22NF3B
Material - CoreAlumina
Inductance22nH
Tolerance±1%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)350 mOhm Max
Q @ Freq24 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-22NF3B
Related LinksS0402-, S0402-22NF3B Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-22NF3B Details Description
Related parts for S0402-22NF3B
RES SMD 82.5KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR SP6120 datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 657 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 25V 14A/16A HWSON datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS INLINE PIN RA datasheet.pdf