API Delevan S0402-22NG3B
S0402-22NG3B picture photo
Mfg. Part Number
S0402-22NG3B
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22NH 400MA 350 MOHM
Datasheet Download
S0402-22NG3B.pdf
Availability of S0402-22NG3B
QUANTITY
S0402-22NG3B Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-22NG3B
Internal Part NumberEIS-S0402-22NG3B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesS0402
PackagingBulk
TypeWirewound
Material - CoreAlumina
Inductance22nH
Tolerance±2%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)350 mOhm Max
Q @ Freq24 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-22NG3B
Related LinksS0402-, S0402-22NG3B Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-22NG3B Details Description
Related parts for S0402-22NG3B
FERRITE 1.5A 60 OHM 1210 SMD datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/8W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
LED DURIS E3 WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK COVER datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PIN IDC 50POS SHORT W/O EAR datasheet.pdf
CAP FILM 5.6NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf