API Delevan S0402-22NH3B
S0402-22NH3B picture photo
Mfg. Part Number
S0402-22NH3B
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22NH 400MA 350 MOHM
Datasheet Download
S0402-22NH3B.pdf
Availability of S0402-22NH3B
QUANTITY
S0402-22NH3B Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-22NH3B
Internal Part NumberEIS-S0402-22NH3B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesS0402
PackagingBulk
TypeWirewound
Material - CoreAlumina
Inductance22nH
Tolerance±3%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)350 mOhm Max
Q @ Freq24 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-22NH3B
Related LinksS0402-, S0402-22NH3B Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-22NH3B Details Description
Related parts for S0402-22NH3B
IC PROGRAM 3.600V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX DUAL 4X1 16TQFN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 48V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 470MA 1.12 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 49MM datasheet.pdf
SLEEVING FIBERGLASS BLK 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 85POS .050 THRUHL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 29 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf