API Delevan S0402-27NG3C
S0402-27NG3C picture photo
Mfg. Part Number
S0402-27NG3C
Brief Description
FIXED IND 27NH 400MA 360 MOHM
Datasheet Download
S0402-27NG3C.pdf
Availability of S0402-27NG3C
QUANTITY
S0402-27NG3C Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-27NG3C
Internal Part NumberEIS-S0402-27NG3C
Material - CoreAlumina
Inductance27nH
Tolerance±2%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)360 mOhm Max
Q @ Freq23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.48GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-27NG3C
Related LinksS0402-, S0402-27NG3C Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-27NG3C Details Description
Related parts for S0402-27NG3C
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 8.66KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR DUAL 2A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 2MM R/A GOLD datasheet.pdf
FILTER - EMI/RFI datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 12V 38W datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% RADIAL datasheet.pdf
750 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
381 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf